Během svátků 5.7. a 6.7. je zavřeno.

FPV

Zde naleznete komponenty pro létání z pohledu první osoby (first-person view). Nabízíme kompletní paletu produktů potřebnou pro přenos videa - kamery, vysílače, antény, přijímače i brýle. Na výběr máte kromě obvyklého analogového přenosu v pásmu 5,8 GHz také produkty pro přenos obrazu ve vysokém rozlišení. Více

No more products

FPV kamera

Pokud chcete létat FPV, tedy s přenosem obrazu do brýlí, musíte mít na koptéře kameru. Pro zážitek z létání je kamera rozhodující a je to komponenta, na které by se nemělo zbytečně šetřit. Dražší kamery mívají větší dynamický rozsah obrazu. Když kamera s malým dynamickým rozsahem „zahlédne” oblohu, všechno ostatní ztmavne a pilotáž se stane velice obtížnou.

Video vysílač

Protože řídící (RC) soupravy pro ovládání kvadrokoptéry pracují v pásmu 2,4 GHz, jediné legální pásmo, které zbývá pro vysílání videosignálu, je 5,8 GHz. Vysílač 2,4 GHz na palubě koptéry by zahltil RC přijímač a drasticky omezil dosah ovládání.

Video přijímač

Pozemní stanice musí umět přijmout vysílaný videosignál. Přijímač a vysílač musí být naladěn na stejný kanál, většinou je na výběr, podle typu zařízení, 8 až 40 různých frekvencí. Rozhodně to ale neznamená, že by mohlo najednou létat - a koukat - 40 lidí. Video frekvence musejí mít rozestup minimálně 40 - 60 MHz, což znamená maximálně 5 - 6 FPV pilotů ve vzduchu najednou.

Zobrazovací zařízení

Na výběr jsou tzv. krabicové nebo klasické brýle. Krabicové brýle mají jeden monitor s čočkou a mívají větší obraz. Jejich nevýhodou je menší komfort používání. Klasické FPV brýle mají pro každé oko jeden displej. Brýle jsou menší, pohodlněji se nosí, obraz bývá ostřejší a propouští méně okolního světla. Nevýhodou je však vyšší cena.