Rotorama Buddy 5"

Skladem
1 299 Kč

Rotorama Buddy 5" je parťák, který vás nenechá ve štychu. Jedná se o freestylový rám, který ocení jak špičkoví piloti, tak úplní začátečníci. Buddy si vzal za cíl být velmi odolný, praktický a létat skvěle. Rám dokáže pojmout až 5,4" vrtule, což ocení především piloti, kteří létají těžší koptéry s HD kamerou a chtějí trochu tahu navíc. Hmotnost rámu včetně 3D tisku je přijatelných 139 gramů.

Buddy má 15mm široká ramena z 5mm karbonu. Ramena jsou tedy velmi odolná a tuhá. Vysoká tuhost pomáhá minimalizovat vibrace a zlepšuje tak chování koptéry. Pro zvýšení odolnosti je také zesílená přední část rámu kolem kamery, která je při pádu nejvíc na ráně. Spodní plato je ze 3mm tlustého karbonu, horní pak ze 2mm.

Na rozdíl od většiny freestylových rámů, na Buddym se stack umisťuje mezi přední a zadní ramena rovnou na spodní plato. To má hned několik výhod. Rám je nižší a má těžiště blíže úrovni vrtulí, což napomáhá lepším letovým vlastnostem. Při použití běžných 2207 motorů bývá vrtule v úrovni horního plata. Těžiště je tedy nízko, ale baterie je stále dost vysoko, takže v případě pádu a posunutí baterie nehrozí její proseknutí vrtulí. Ramena jsou chycena samostatně na tři šrouby, takže je jejich případná výměna velmi snadná. Díky třem šroubům drží ramena pevně na svém místě a neviklají se.


Vzdálenost mezi předními a zadními rameny je 55mm, takže se pohodlně vejde většina dostupných stacků. Při stavbě lze použít stacky s roztečí montážních děr jak 20x20mm (M3), tak 30,5x30,5mm. Protože každý stack je trošku jiný, pro větší stacky má rám místo děr sloty. Stack tak můžete mírně posunout k jedné nebo druhé straně dle potřeby a získat tak trochu místa navíc (například na kondenzátor nebo silový kabel).

Do zadní části rámu lze pak umístit další elektroniku. Pro instalaci jsou připravené montážní díry 20x20mm M2 a 30,5x30,5mm M3. Na horním platu jsou pak sloty s roztečí 20x20mm M2. Zadní část rámu je vhodné místo pro instalaci video vysílače. Do děr nebo slotů s roztečí 20x20mm můžete umístit jednotku Caddx Vista pro digitální přenos videa. S použitím jiné sady 3D tisků se do rámu pohodlně vejde i DJI Air Unit. V zadní části horního plata je otvor, kterým lze protáhnout XT60 s kabelem. Horní plato lze tak snadno sundat a kabel vytáhnout, takže se koptéra bude pohodlněji servisovat. Kabel protažený skrze horní plato má menší šanci, že se přimotá za letu do vrtulí, které ho mohou posekat. Anténa i kamera jsou chycené pomocí 3D tištěného držáku. V základu je u rámu držák pro SMA konektor a kameru velikosti mini.

Doplňky z 3D tisku najdete skoro na každé koptéře. Jeden z velmi rozšířených freestylových rámů je Alien (a jeho kopie). Protože nechceme znovu vymýšlet kolo, Buddy má stejnou rozteč předních 4 sloupků jako Alien. Všechny držáky HD kamery lze tak využít i na Buddym a to nejen vepředu, ale i vzadu nebo dole. Gopro nebo jinou kameru tak můžete umístit kamkoli.

Klíčové vlastnosti

 • Vysoká odolnost a dobré těžiště
 • Dostatek prostoru pro elektroniku
 • Maximální velikost vrtule: 5,4"
 • Hmotnost: 139g
 • Velikost kamery: Mini
 • Montážní díry pro stack: 20x20mm M3, 30,5x30,5mm M3
 • Montážní díry pro vtx: 20x20mm M2, 30,5x30,5mm M3
 • Vzdálenost motorů: 160x180mm - Wide X
 • Kompatibilní držáky kamery s rámem Alien
 • Modely pro 3D tisk

Obsah balení

 • 1x Rám
 • 1x Sada 3D tisků